Test Sürüşü

Sosyal Medya

Vitara Hibrit

VITARA - HİBRİT’in SUV HALİ

VITARA - HİBRİT’in SUV HALİ

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi şehre ve doğaya uyumlu bir sürüş deneyimi oluşturmak için, Vitara'da güç ve ekonomiyi bir araya getirdi. Suzuki Vitara Hibrit, her yol koşulu için ideal olan çok yönlü bir SUV olarak karşınızda.

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V'den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için elektrikli motorun verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder.

 

Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

Tork destek kontrolü

Tork destek kontrolü, ilk kalkış esnasında motorun tepki gecikmelerini telafi etmek üzere, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave destek torku motor torkuna anında ekleyerek daha kolay hızlanmayı sağlar.

Tork ivme takviyesi

Tork ivme takviyesi, hızlanma esnasında turbo şarj devreye girinceye kadar, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave ivme destek torkunu motor torkuna ekler ve hızlanmayı daha akıcı hale getirir.

1.4 BOOSTERJET Motor

1.4 BOOSTERJET Motor

1.4 BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor VITARA'nın tork yüklü sürüş karakterini zenginleştirir. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere sıkıştırarak motorun 2.000 dev/dk gibi düşük bir devirde bile torku en üst seviyeye çıkarmasını mümkün kılar. Direkt enjeksiyon sistemi, püskürtülen yakıtın miktarını, zamanlama ve basınç kontrolünü iyileştirerek yakıt verimliliğini artırır. Buna ek olarak yakıt verimliliği; elektrikli değişken emme supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve daha yüksek sıkıştırma oranıyla da elde edilir.

 

 

ALLGRIP 4x4 SÜRÜŞ SİSTEMİ

ALLGRIP 4x4 SÜRÜŞ SİSTEMİ

"Zorlu yollara çıkabilen ve geçmişte otomobillerin gidemediği yerlere gidebilen bir araç". Bu felsefeyle, ilk dört tekerden çekişli aracımızı 1970'te geliştirmiştik. Bu, Suzuki'nin ünlü "dört tekerlekten çekiş teknolojisi" ALLGRIP'in başlangıcıydı.

 

Orta konsoldaki basit bir butonu ve çevirmeli kadranı kullanarak, dört tekerden çekiş modları (otomatik, spor, kar ve kilit) arasından istediğiniz sürüş modunu seçebilir, şehirde yakıt tasarrufu sağlarken, doğada 4x4 performansını yaşayabilirsiniz.

HER VERSİYONDA İLERİ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

HER VERSİYONDA İLERİ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

Vitara sadece iyi bir görünümden daha fazlasını sunar. En yeni teknolojilerle dolu olması sayesinde, sürücü ve yolcuların her zaman destek almasını, korunmasını ve eğlenmesini sağlar.

 

Vitara'da ön cama yerleştirilen bir monoküler kamera ile lazer kombinasyonunun kullanıldığı gelişmiş bir ileri tespit sistemi bulunur. Kısa mesafelerde ve gece algılamada üstünlük sağlayan lazer sensörü ile yayalar ve şerit çizgileri gibi trafik elemanlarının orta-uzun mesafede algılanmasını ve tanınmasını sağlayan monoküler kameranın bir araya getirilmesi sayesinde mükemmel bir güvenlik elde edilir.

Şerit Takip, İhlal ve Uyarı Sistemi

Şeritten Ayrılma Uyarısı

Şeritten ayrılma uyarısı işlevi araç saatte 60 km/s veya üzeri hızlarda seyrederken aracın istikametini öngörmek ve sürücüye görsel (ekran veya gösterge vasıtasıyla) ve dokunsal (direksiyon simidini titreterek) uyarılar vermek amacıyla tasarlanmıştır

Şeritten Ayrılmanın Önlenmesi

60 ile 160 km/s arasındaki hızlarda, şerit ön cam tasarımına bütünleştirilmiş bir monoküler kamera ile tespit edilir. Şeritten ayrılma durumunun gerçekleşmek üzere olduğu belirlendiğinde, araç elektrikli hidrolik direksiyon sistemi aracılığıyla sürücünün aracı yeniden şeridine döndürmesine yardımcı olur.

Yalpalama Uyarısı

Yalpalama uyarısı sistemi, araç saatte 60 km/s veya üzeri hızlarda seyrederken sürüş biçimini değerlendirmek ve sürücünün uyuklaması vb. nedenlerle aracın “yalpalaması” durumunda sürücüye sesli ve görsel uyarılar vermek için tasarlanmıştır

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Aracın her iki tarafındaki arka kör noktalarda bulunan veya bu noktalara yaklaşan araçları tespit edebilen arkaya monte edilmiş iki yan radar sensörü sayesinde 15 km/s ve üzerindeki hızlarda şerit değiştirme işlemleri daha güvenli bir hale getirilmiştir. Bir araç arka kör noktaya yaklaşırken veya kör noktada olduğu tespit edildiğinde, ilgili dış aynada uyarı amaçlı bir LED simge yanar. Sürücü şerit değiştirme işareti verirse, yanıp sönen LED simgeye bir uyarı sesi eşlik eder.

Adaptif Hız Sabitleme sistemi (ACC)

Aracın önünde başka bir araç olduğunda, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi mümkün olan üç ayar arasından seçilen ayara göre, araçlar arasındaki mesafeyi otomatik olarak korumak üzere tasarlanan milimetre dalgalı radar teknolojisini kullanır. Aracın önünde başka bir araç olmadığında, sistem sürücü tarafından ayarlanan hızı (40 km/saatten başlayarak) korur.

Stop & Go ile Adaptif Hız Sabitleme

Adaptif Hız Sabitleme sistemine ek olarak, Stop & Go işlevi öndeki araçla güvenli bir mesafeyi korurken hızlanma ve yavaşlama için sürücüye yardımcı olur. Stop & Go ile Adaptif Hız Sabitleme sistemi aracın öndeki bir aracın arkasında tamamen duracak şekilde frenlenmesini ve örneğin trafik sıkışıklıkları sırasında sürücüye ek destekler sunulmasını da sağlayabilir

Çift Sensörlü Fren Desteği

Vitara hareket ederken, öndeki bir araçla veya yayayla çarpışma riski olup olmadığını belirlemek için iki sensör kullanır: Bir monoküler kamera ve bir lazer sensörü. Olası bir çarpışma tespit edildiğinde araç, mevcut duruma göre aşağıdaki üç yöntemden birini izler:

Arka Çapraz Trafik Uyarısı

Geri viteste 8 km/saate kadar hızlarla hareket ederken, araç arkaya monte edilen iki yan radar sensörünü kullanarak otopark alanlarından geri viteste çıkış sırasında aracın her iki tarafından yaklaşan araçlar hakkında sürücüye uyarıda bulunarak yardımcı olur. Bir araç tespit edildiğinde, sürücüye hem çoklu bilgi ekranında görsel bir uyarı hem de sesli bir uyarı verir.

Geri Görüş Kamerası

Ekranda arka görüş kamerasının yakaladığı görüntü gösterilebilir, böylece aracı geri viteste kullanırken arkasının görülebilirliği iyileştirilmiş olur.

Ön ve Arka Park Sensörleri

Tamponlardaki ultrasonik sensörler engelleri tespit eder ve sürücünün çoklu bilgi ekranında görebileceği ve bir uyarı sesi şeklinde duyabileceği görsel-işitsel uyarılar verir.

HER TÜRLÜ MACERAYA HAZIR

HER TÜRLÜ MACERAYA HAZIR

Güç ve enerjiyle ışıldayan bir görünüme hazır olun. Karakterini cesur tarzından alan Vitara, nereye giderseniz gidin tüm gözleri üzerinize çevirir. Onunla, yolda ve arazide, her an keşif dolu maceralara atılmaya hazırsınız.

 

Tam anlamıyla olgunluğa erişmiş bir SUV olan Vitara, iç mekan zarafetiyle duyularınızı daha fazla keyif almak için kullanmanıza olanak tanır.

9” Multimedya Cihazı

Multimedya sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve Bluetoth özelliklerine sahip olan bu cihazda, Carplay ve Android Auto fonksiyonlarıyla, cep telefonunuzu ekrana yansıtarak, fonksiyonları (navigasyon, müzik uygulamaları, sesli destekler vs.) cihazınızda da kullanabilirsiniz.

4,2” Renkli LCD Bilgi Ekranı

4,2” renkli LCD ekrana sahip gelişmiş bilgi ekranı, aracın davranışları ve çalışması hakkında doğru ve güvenilir verilerle sürücüyü bilgilendirmek için gösterge bütününün ortasında yer alır. Bu dinamik ekran, başka bilgilerin yanında; ALLGRIP sürüş modları, G kuvveti, motor çıkış gücü, tork, gaz pedalı ve fren kullanımı gibi geniş bir yelpazedeki özellikleri görsel olarak sunar.

Panoramik Sunroof

Kolay kullanılan, tamamen geri çekilebilen açılır tavan, sizi güneş ve gökyüzüyle buluşturur.

Otomatik Klima

Kolay kullanımıyla iç mekan sıcaklığını her zaman istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlar.

Geniş Bagaj Alanı

Geniş bagaj açıklığı, alçak yükleme yüksekliği ve her iki arka yolcu koltuğu da katlandığında 710 litreye ulaşan çarpıcı yükleme bölmesi hacmi ile Vitara, ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanızı sağlar.

SUZUKI’nin Klasik SUV Motifleri

Suzuki tasarımının 5 parçalı ızgara ve şık krom vurgularla tamamlanan güçlü ön tampon gibi temel özellikleri Vitara’nın şık ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlar.

LED Farlar

Yeni tasarlanan mavi LED şeritli LED farlar Vitara’ya gelişmiş, geleceğe dönük bir görünüm kazandırır.

LED Gündüz Sürüş Farları ve Sis Farları

Benzersiz bir şekilde tasarlanan gündüz sürüş lambalarında dikey olarak yerleştirilmiş LED’ler yer alır. Ayrıca, kötü havalarda daha iyi bir görüş mesafesi elde etmek için zorunlu olan sis lambaları da bulunmaktadır.

Dış Tasarım

İç Tasarım