Test Sürüşü

Sosyal Medya

Jimny

Suzukı’nin İkonik Modeli Jımny ile Keşfe Çıkın

SUZUKI’nin İKONİK MODELİ JIMNY ile KEŞFE ÇIKIN

SUZUKI’nin İKONİK MODELİ JIMNY ile KEŞFE ÇIKIN

Jimny, Nisan 1970'teki ilk çıkışından bu yana, Suzuki 4x4 teknolojisinin başyapıtı oldu. Bugün ise, 50 yıllık tarihinin dördüncü nesli karşınızda.

Yeni görünümü sahip Jimny, estetik ve mekanik olarak yenilenen, ikonik tarihinin, kompakt ve hafif arazi aracı olmanın ruhunu koruyarak, daha da fazla işlevsellik ve pratiklikle karakterize ediliyor. Yeni Jimny, hem arazi profesyonellerini hem de şehirli kullanıcıları büyüleyen sadeliği, işlevsel güzelliği ve 4x4 teknolojisini birleştiriyor.

VAHŞİ DOĞAYI FETHETMEYE HAZIR

VAHŞİ DOĞAYI FETHETMEYE HAZIR

En zorlu hava ve arazi şartlarıyla başa çıkmak için tasarlanan Jimny, diğer araçların gidemediği yerlerde korkusuzca ilerler.

Engebeli arazide, sürücünün görüş alanını ve yol hakimiyetini artırmak için düz ve kare şeklindeki tasarımı ile çevrenizin farkında olun.

Su Kanalları

Her türlü hava koşulunda Jimny’nin sizi yeni maceralara taşımasına izin verin. Tavandaki su kanalları, aracınıza girip çıkarken başınıza su damlamasını önler ve sizi kuru, keyfinizi de yerinde tutar.

LED farlar & yıkayıcılar

Jimny ile özdeşleşen karakteristik yuvarlak farlara sahip olmanın gururunu yaşayın. Böylece çamurlu, kirli veya karlı ortamlarda aracınızı güvenle sürebilirsiniz.

Geliştirilmiş tamponlar

Engellerin üzerinden geçmek için tekerleklerdeki aralıkları artıran açılı tampon kenarlarıyla maceraya atılmak için her şey hazır. Çamurluk ağızları ve yan gövdedeki kaplamalar, Jimny’yi taş çarpmalarından ve çizilmelerden korur

SADECE SÜRÜŞ KEYFİNE ODAKLANIN

SADECE SÜRÜŞ KEYFİNE ODAKLANIN

Jimny'de sürüş sırasında dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey yoktur. Siyah iç ortamı, sade, şık ve çekicidir. Kontrol butonları, eldiven giyerken bile hızlı ve kolay kullanım için tasarlanmıştır.
Jimny'nin akılcı yaklaşımı ile basit, sade ve pratik tasarımın zevkini yaşayın. Minimal renklerin çekiciliğine tanık olun. Jimny'deki her bir ayrıntı, off-road tutkunlarının işini kolaylaştırmak için düşünülmüştür.    

9" dokunmatik ekran Android, iOS, multimedya sistemi ve IGO Primo Navigasyon Sistemi ile sürüş keyfini yaşayın

  • Radyo, USB, navigasyon sistemi.
  • Bluetooth (A2DP) kablosuz müzik dinleme ve eller serbest telefonla görüşme imkanı.
  • Geri görüş kamerası.
  • Akıllı Telefon Bağlantı Sistemi, multimedya cihazındaki "Easy Connect" (kolay bağlantı) özelliğine bağlanarak çalışır.
  • Apple cihazlar AirPlay özelliği ile, Android cihazlar MirrorLink bağlantısı ile çalışır.
  • Apple cihazlarınızı kablosuz olarak (tek yönlü), Android cihazlarınızı kablolu ve kablosuz olarak (iki yönlü kontrol) ekrana yansıtma özelliği mevcuttur.
  • Mirrorlink akıllı telefonunuzdaki çeşitli uygulamaların aracın dokunmatik ekranında görünmesini sağlayarak, akıllı telefonunuzun özelliklerine erişmenizi sağlar.
  • IGO Primo Navigasyon Sistemi varış noktasına olan mesafenizi minimize eder, kısa yoldan kolaylıkla erişiminizi sağlar.

GELİŞMİŞ TEKNİK DONANIM İLE SIRTINIZI SAĞLAM DUVARA YASLAYIN

GELİŞMİŞ TEKNİK DONANIM İLE SIRTINIZI SAĞLAM DUVARA YASLAYIN

Jimny'yi sağlam bir arazi aracı yapan olmazsa olmaz dört harika özellik: Sağlam bir merdiven şasi, üç geniş gövde açısı, helezon yaylı 3 kollu sabit aks ve arazi takviyesine sahip değişken zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi.

Arazi takviyesine sahip yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi

Jimny her yol koşuluna uyum sağlar. Maksimum tork ve çekiş için vitesi 4L moduna alın. Düz arazi yollarında ve karla kaplı yollarda, 4 tekerden çekişi daha yüksek hızlarda kullanmak için 4H’yi deneyin. Normal yola geri döndüğünüzde daha yumuşak, daha sessiz ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlayan sürüş için 2H (2x2) moduna geçin. ALLGRIP PRO'nun maceracı yönünüzü hem asfaltta hem de arazide ortaya çıkarmasına izin verin

Sabit merdiven şasi

Jimny, her zaman yüksek performanslı bir arazi aracı olarak bilinir. Bunun sebebi, imny’nin sağlam temellerini oluşturan sabit bir merdiven şasidir

Helezon yaylı 3 açılı sabit aks süspansiyonu

Jimny’nin, farklı yüzeylerde daha iyi yol tutuşu elde etmesine yardımcı olan, hem önde hem de arkada sabit aksları bulunur. Bir engel bir tekerleği yukarı iterken, aks zorlu yol koşullarında lastik temasını artırmak için diğer tekerleği aşağı bastırır.

Geniş gövde açıları ve aralık

Dik eğimlerle, keskin inişlerle ve engellerle Jimny'e zarar gelmeden başa çıkmanızı sağlayan geniş uzaklaşma açısı, rampa açısı, yaklaşma açısı ve yerden yükseklik özellikleriyle doğayı keşfederken aracınızın ve kendinizin sınırlarını zorlayın.

Dış Tasarım

İç Tasarım