Test Sürüşü

Sosyal Medya

Swift Hibrit

Suzukı Akıllı Hibrit Teknolojisi Yolda

SUZUKI AKILLI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

SUZUKI AKILLI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için SHVS (Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi), hafif, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile mükemmel şarj ve güç kaynağı performansına sahip 10 Ah lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekler. Yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında tasarruf sağlayan mükemmel dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistemidir.

Suzuki Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Otomatik motor durdurma

Motor durdurulur ve elektrikli bileşenler akülerden (batarya) beslenir, böylece yakıt tasarrufu sağlanır.

Yeniden çalıştırma

ISG (Entegre marş alternatörü), motoru sessiz ve sorunsuz bir şekilde yeniden çalıştırma için marş motoru olarak görev yapar.

Kalkış / Hızlanma

ISG (Entegre marş alternatörü), kalkış ve hızlanma sırasında motora destek vererek yakıt verimliliğini artırır.

Yavaşlama

ISG (Entegre marş alternatörü), elektrik üretmek ve aküleri verimli bir şekilde şarj etmek için yavaşlama enerjisini kullanır.

Suzuki Akıllı Hibrit Sistemini Yakından İnceleyin

SUZUKI GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ İLE DONATILDI

SUZUKI GÜVENLİK TEKNOLOJİSİ İLE DONATILDI

Suzuki Swift'de bulunan gelişmiş ön algılama sistemi, ön cama takılı bir monoküler kamera ve lazer sensör kullanır. Orta-uzun mesafeye kadar performans gösteren ve yayaları tespit edebilen bir monoküler kamerayla kısa mesafede ve gece koşullarında tespit sağlayan bir lazer sensör, çarpışma önleyici frenleme fonksiyonu, şeritten ayrılma uyarı fonksiyonu, uzun far destek fonksiyonu ve yalpalama uyarı fonksiyonu uygulamalarını destekler. Sistem ayrıca adaptif hız sabitleme işlevi de gören bir milimetre dalga radarı kullanır.    

Şeritten ayrılmayı önleme (LDWS)

Bu özellik, araç saatte 60 ila 160 km hızla giderken şeridin sınırlarını bir monoküler kamera yardımıyla tespit eder. Şeritten ayrılmanın olası olduğunu belirlerse, aracı şeritte tutmak için sürücüye elektrikli direksiyon sistemi aracılığıyla otomatik olarak yardımcı olur. Şeritten ayrılma uyarısı*1 Şeritten ayrılma uyarı fonksiyonu, 60 km/sa veya üstü hızlarla seyir halindeyken aracın nasıl ilerleyeceğini hesaplamak ve sürücüye görsel (ekran ve gösterge) ve dokunsal (titreşimli direksiyon) uyarılar vermek üzere tasarlanmıştır.

Yalpalama uyarısı

Yalpalama uyarısı; 60 km/sa veya daha yüksek hızlarda seyir halindeyken sürüş tarzını hesaplamak ve araç sürücünün uykulu olması gibi nedenlerle “geziniyorsa” sesli ve görsel uyarılar vermek için tasarlanmıştır (monoküler kamera ve lazer sensörlü araçlarda standarttır).

Çift sensörlü fren destek sistemi (DSBS)

Swift, hareket halindeyken öndeki bir araç veya yayayla çarpışma riski olup olmadığını belirlemek için çift sensör (monoküler kamera ve lazer sensör) kullanır. Olası bir çarpışma tespit edildiğinde, araç duruma bağlı olarak aşağıdaki dört seçenekten birine göre hareket eder.

Kör nokta uyarı sistemi (BSM)

15 km/sa veya daha yüksek hızlarda seyrederken, arkada bulunan iki yan radar sensörü, sürücüye yardımcı olmak için arka kör noktada bulunan veya yaklaşan araçları algılar. Sürücü şerit değiştirmek için dönüş sinyallerini etkinleştirirse ilgili yan aynada ışıklı LED uyarı işareti ve uyarı sesiyle sürücüyü uyarır.

Geri manevra trafik uyarı sistemi (RCTA)

8 km/saate kadar hızlarda geri vites seçiliyken arkada bulunan iki radar sensörüyle araç park alanından geri çıkarken aracın her iki yanındaki yaklaşan araçları bildirerek sürücüye yardımcı olur. Bir araç tespit edildiğinde sürücüye çoklu bilgi ekranında görsel bir uyarı ve sesli bir uyarı verilir. Sistem, sürücünün aracın bir tarafında veya her iki tarafında görüşün kısıtlandığı park yerlerinde daha güvenli bir şekilde manevra yapmasına yardımcı olur.

Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC)

Önde bir araç olduğunda, adaptif hız sabitleme sistemi (cruise control), mesafeyi ölçmek için tasarlanmış milimetre dalga radarını kullanır ve üç olası ayar arasından seçilen ayara göre takip mesafesini otomatik olarak korur*2. Önde araç yoksa sistem sürücü tarafından ayarlanan hızı (40 km/sa - 160 km/sa aralığında) korur.

Uzun far asistanı (HBA)

40 km/sa veya daha yüksek hızlarda, uzun far desteği diğer araçların varlığına ve çevre aydınlatmasına bağlı olarak farları otomatik olarak “Uzun” ve “Kısa” olarak değiştirecek şekilde tasarlanmıştır.

Arka park sensörü

Tampondaki ultrasonik sensörler, sürücü aracı geriye sürerken engelleri algılar ve uyarı sesleri sürücüye engellerin uzaklığı hakkında bilgi verir.

ŞIK, İŞLEVSEL, ZARİF

Çarpıcı Tasarım

Cesur krom vurgulu ızgarasından parlak alaşım jantlarına, her yönüyle dikkatleri üzerinde toplayan bir otomobil. Güçlü gövde çizgileri Swift'e kuvvetli bir karakter verirken, direğe monte edilmiş arka kapı kolları ve sportif çizgiler otomobili öne çıkarıyor

Her yolculuktan keyif alın

Swift her zaman sürmesi eğlenceli bir sportif hatchback olarak tanındı. Siz de denediğinizde bu eşsiz hissi yaşayacaksınız. Swift, şık tasarımı ve dinamizminin yanı sıra, akıllı teknolojileriyle eğlenceye odaklanmanıza olanak sunar.

9" Dokunmatik Multimedya ve Navigasyon Sistemi

Müzik sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve navigasyon işlevlerine sahip olan bu ekranda, Bluetooth veya USB bağlantısıyla akıllı telefon uygulamaları da kullanılabilmektedir.

LCD Yol Bilgi Ekranı

Siyah iç tasarımı öne çıkaran parlak saten krom vurgular, iki ana göstergeyi de şık bir şekilde süslüyor. Hassas şekilde ölçeklenmiş ana göstergeler kırmızı ve beyaz detaylar da içeriyor. Ana göstergelerin içindeki hararet ve yakıt göstergeleri kronograf saatlerin tarzını çağrıştırıyor ve kolay görülmeyi sağlayan sportif tasarımı vurguluyor Gelişmiş LCD Yol Bilgi Ekranı, sürücüyü araç davranışı ve çalışması hakkında doğru ve sezgisel olarak anlaşılabilir verilerle bilgilendirmek için gösterge panelinin merkezinde yer alır. G-kuvvetleri, motor gücü, tork, gaz ve fren kullanımı grafiksel olarak gösterilir.

Dijital Klima

GLX donanım seviyesinde sezgisel çalışan klima kontrol paneli sunulur. Yüksek kontrastlı LCD ekran kolay okumayı sağlar.

Dış Tasarım

İç Tasarım